Pokochaj swój umysł i ciało – jak zwiększyć pewność siebie

Pokochaj swój umysł i ciało – jak zwiększyć pewność siebie

Pewność siebie przydaje się w życiu na każdym kroku – w pracy, podczas realizowania swoich pasji, poznawania nowych ludzi. Jest jednym z najważniejszych składników sukcesu, który często decyduje o tym, czy zostaniesz zwycięzcą. Pomaga też chronić się przed złym traktowaniem czy toksycznymi relacjami. A jednak tak często tej pewności siebie nam brakuje. Gdzie jej poszukiwać? O tym w dzisiejszym poradniku.

Unikaj porównań i pozwól sobie popełniać błędy

W świecie mediów społecznościowych i profesjonalnego kreowania wizerunku łatwo popaść w spiralę porównywania. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie wydawać się ładniejszy, lepiej ubrany, ciekawszy, z bardziej ekscytującym życiem. Zanim zdjęcia zostaną zamieszczone w internecie, zostają starannie przygotowane, wymagają wielogodzinnych przygotowań i ogromnego nakładu pracy. Odbiorca dostaje tylko wycinek rzeczywistości, wizerunek osoby pięknej, zadbanej, przebojowej. Gdy pracujesz na swój sukces, nie opowiadasz wszystkim, ile trudu Cię to kosztuje. Nie narzucaj też sobie perfekcjonizmu – czy tego chcesz, czy nie, każdemu zdarza się popełniać jakieś błędy. Obserwuj i wyciągaj z nich wnioski, żeby w przyszłości działać lepiej.

Poświęcaj czas na swój rozwój – czytaj, oglądaj filmy, uczestnicz w webinariach i kursach. Gdy Twoja wiedza wzrośnie, łatwiej przyjdzie Ci zabieranie głosu na zebraniach w pracy, przekonywanie słuchaczy do swoich racji, czy występowanie publicznie.

Wybieraj wartościowych ludzi i doceniaj proste przyjemności

Rodzina, znajomi, przyjaciele to osoby, które mają na nas największy wpływ. Unikaj toksycznych osób, które wytykają Ci każdy błąd i odciągają od osiągnięcia celu. Staraj się spędzać dużo czasu z tymi, którzy dodają Ci odwagi i otuchy, kibicują Twoim marzeniom i planom. Doceniaj drobne przyjemności – spacer w parku, kawa w pięknej filiżance, długa, aromatyczna kąpiel to niewielkie rzeczy, które potrafią skutecznie poprawić nastrój i pomóc pozbyć się lęku przed ważnymi wydarzeniami. Przyjrzyj się swoim nawykom żywieniowym. Być może problemy z pewnością siebie są wynikiem Twojej walki o lepszą figurę. Postaraj się planować wcześniej zbilansowane posiłki pełne owoców i warzyw. Wypróbuj ziołowe herbaty, które oczyszczą organizm z toksyn i przywrócą energię. A jeśli masz ochotę na małe co nieco, sięgnij po zdrową przekąskę – SuperBlueberry Bar. To pyszne połączenie migdałów, daktyli i borówek, a zamiast cukru, zawiera niewielką ilość syropu z agawy. Dostarczy Ci energii do działania na długo.

Praktykowanie selflove, czyli miłości i akceptacji siebie to długi proces. Wymaga zmiany niektórych nawyków i rozprawienia się z lękami. Zyskasz większą wiarę w siebie, akceptację i poczucie wyjątkowości. Nie ma drugiej takiej jak Ty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *