Jak dieta alkaliczna wpływa na wygląd naszej skóry

Jak dieta alkaliczna wpływa na wygląd naszej skóry

Dieta alkaliczna

Jedzenie ma naukowo udowodniony wpływ na naszą skórę twarzy i ciała i dziś już z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że zdrowym menu da się poprawić jej wygląd, zahamować procesy starzenia, a nawet wyciszyć trądzik. Czy dieta alkaliczna wpływa na wygląd naszej skóry? Przyjrzyjmy się więc, co i jak jeść, żeby przestały nam doskwierać takie problemy, jak: stany zapalne, zaczerwienienia, wypryski czy utrata jędrności.

Aż 70% pacjentów, którzy zgłaszają się do dermatologa, twierdzi, że kawa z mlekiem, alkohol i słodycze nasilają trądzik. Wszystkie one mają bardzo wysoki indeks glikemiczny, co bezpośrednio wpływa na stan skóry. Im więcej glukozy we krwi, tym szybciej pracują gruczoły łojowe. Problem w tym, że nie wystarczy odstawić słodyczy na jeden dzień – komórki skóry odnawiają się w ciągu miesiąca, więc pierwsze efekty można zobaczyć po minimum czterech tygodniach.

Według Emilie Hebert, autorki najnowszej książki „Beauty & Food”, dietę dla skóry powinnyśmy rozpocząć od detoksu, potem przywrócić równowagę kwasowo-zasadową, a na koniec nauczyć się wykorzystywać składniki odżywcze do regeneracji komórek. Chodzi o superżywność bogatą w przeciwutleniacze, witaminy i minerały, która po włączeniu do jadłospisu zadziała na komórki skóry jak najlepszy krem!

Jak dieta alkaliczna wpływa na wygląd naszej skóry detoks wplywa na cerę 1 300x200Pierwszy etap, czyli detoks, ma teraz tyle wersji, że nie wiadomo, co lepsze: picie sześć razy dziennie świeżo wyciskanych soków czy może łykanie dużych ilości błonnika w suplementach? Okazuje się, że skóra najbardziej lubi proste rozwiązania, czyli wodę (w końcu składamy się z niej w aż 60 procentach). Dlatego polecamy rozpocząć pierwszy krok z kuracji Coral Detox.
Do zestawu wchodzi woda kwasowo-zasadowa z dodatkiem Coral-Mine , ponieważ jest średnio zmineralizowaną, niskosodową. Poza wodą mineralną (30 ml na 1 kg masy ciała) najlepiej jeszcze dodać oczysczające preparaty, żeby oczyszczyć organizm z toksyn i złogów kalowych, naprawić pracę układu pokarmowego. Idealnym kompleksowym rozwiązaniem w tym jest 14-dniowy program oczyszczający Colo-vada Plus, opracowany przez amerykańskiego naukowcę, dr Alberta Zherra.

Kolejny etap to przywracanie komórkom równowagi kwasowo-zasadowej. Tutaj bardzo dobrze sprawdza się zestaw do wody „HydraMax’. Jeszcze do tego trzeba pamiętać o przestrzeganiu proporcji w jedzeniu: 70% składników zasadowych, 30% – zakwaszających. Do tych pierwszych należą: wszystkie warzywa, niektóre owoce (awokado, jabłka, cytryny, gruszki, śliwki) i zboża (komosa, orkisz, kasza gryczana i jaglana), rośliny strączkowe, orzechy oraz mleko poza krowim.

Dobrym rozwiązaniem jest jeszcze BioShape, który na 100% składa się z roślin. Brak aminokwasów powoduje zaburzenia w wytwarzaniu kolagenu i kwasu hialuronowego.

Z kolei lista zakwaszających zaczyna się od zwierząt i wszystkich składników, które od nich pochodzą, jak mięso, jaja, sery, ryby. Dalej są zboża: żyto, mąka razowa, kasza bulgur, makaron razowy i z przenicy durum oraz cała lista grzesznych przyjemności, czyli czekolada, herbata, kakao, kawa czarna, musztarda, miód, masło orzechowe, a nawet cukier trzcinowy.
Alkaliczna (czyli zasadowa) dieta działa wzmacniająco na włosy i paznokcie, wyszczupla, rozjaśnia cerę i zapobiega zatrzymywaniu wody w ciele. I kiedy jej zasady zostaną opanowane, można przejść do następnego etapu.

 

SUPERFOOD

– czyli żywność, która wzrasta w trudnych warunkach (w suszy albo w chłodzie) i dzięki temu w liściach, owocach czy łodydze magazynuje większą ilość witamin i minerałów. Chodzi o suplementy diety dużo bogatsze w minerały, witaminy, przeciwutleniacze, aminokwasy i enzymy niż to, co można teraz znaleźć w zwykłym warzywniaku.

Są to Spirulina, jagody goji, acai, chlorella, suszone algi morskie. Teraz firma Coral Club ma w ofercie całą listę superżywności, w tym nowy produkt: błonnik roślinny Hi-Fiber. Wszystkie te produkty świetnie odkwaszają organizm. Warto mieć je w spiżarni i dodawać do posiłków.

A teraz przejdziemy do konkretnych przykładów:

  • masz tłustą cerę i trądzik? Wybieraj Coral Detox, Coral-Mine, Zync, H-500, AquaOx, Tasty B, Omega3, Fan Detox. Jak ognia unikaj słodyczy i wypieki z białej mąki, a zamiast tego na talerzu kładź czerwoną fasolę, soczewicę, ciecierzycę, karczochy, grzyby, płatki owsiane, pastę tahini, pestki dyni, nasiona chia, orzechy włoskie, morele, kokosy i jagody goji.
  • produkty wygładzające zmarszczki: jagody acai, goji, orzechy włoskie, pekan, śliwki, chia, granaty, pomarańcze, limonki, kiwi, zielona herbata i czerwone winogrona, a z produktów Coral Club to Coral-Mine, B-Luron, Spirulina, Hi-Fiber, AquaOx, Over30, Daily Delicious Beauty Shake, Protivity, BioShape, Coenzyme-Q10, Omega3.

I jeszcze mamy dla was przykład na zdjęciu. Dziewczyna stosowała Program Colo-vada Plus, dietę alkaliczną i oczyszczającą.
Jak dieta alkaliczna wpływa na wygląd naszej skóry coral detox 300x98

Źródło:

Emilie Hebert „Beauty & Food” 
Beata Sokołowska i Edyta Skorupska „Alkaliczne Gotowanie” 
Maria-Elena Skreya „Maliok” wydanie 2017 
Zdjęcia w treści: Ivan Borys.