Nazwa witaminy E „tokoferol” powstała z greckiego „tokos” – „narodzenie” i „ferro” – „nosić”.

Witaminę znaleziono w oleju z kiełków pszenicy. Po wielu przeprowadzonych badaniach ustalono, że ze wszystkich tokoferolów najwyższą biologiczną aktywność posiada alfa-tokoferol czyli właśnie witamina E.

Znany kanadyjski badacz witaminy E Wilfrid Shutte, imieniem którego nazwano Instytut klinicznych i laboratoryjnych badań w Toronto, odkrył że witaminą E można leczyć sercowo-naczyniowe zachorowania.

Mając 80 lat wyglądał na mniej niż 50 lat, ponieważ w jego diecie zawsze były produkty bogate na tą witaminę.

Według doktora Shute na czerwone komórki krwionośne nieuchronnie czeka „starość” i ten proces przyspiesza się pod wpływem światła i tlenu, których nadmiar wywołuje deformacje komórek.

Przy nadmiarze słońca ścianki komórek ściskają się nierównomiernie.

Zazwyczaj uważa się, że błona komórkowa służy tylko jako swego rodzaju opakowanie dla tej zawartości. W rzeczywistości błona w wiadomym stopniu określa odżywianie, oczyszczanie, stan i prawidłowe funkcjonowanie komórki. Do tego ma kilka warstw połączonych w jedną całość, ale pełniących różne funkcje.

vitamin E young

Zachodzą w niej tysiące różnych reakcji chemicznych, bardzo ważnych dla życia i zdrowia.

Dostarcza witaminy, minerały, hormony i inne substancje, od których zależy działalność komórki, szczegółowy dobór wszystkich płynów, które przechodzą przez nią i w których rozpuszczone są substancje odżywcze (budulcowe).

Innymi słowami, bez aktywnej działalności błon komórkowych, tkanki naszego organizmu nie dostawały by tego, co jest im niezbędne, a to oznacza, że nie mogłyby normalnie funkcjonować.

Aby błony krwinek były całe i mocne potrzebna jest im właśnie witamina E, która doskonale spełnia swojąfunkcje uniwersalnego obrońcy. To samo tyczy się naczyń krwionośnych. I tutaj tokoferol pokazał swoją umiejętność efektywnego oczyszczania naczyń od zakrzepów krwi, tym samym utrudniając powstawanie skrzeplin i miażdżycy.

Oprócz tego, polepsza on oddychanie wewnątrzkomórkowe, broni organizm od uszkodzeń tworzonych przez wolne rodniki, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. Oprócz sercowo-naczyniowego, to aktywator i innych układów: hormonalnego, nerwowego, męskiego i kobiecego układu rozrodczego.

Gdzie w suplementach Coral Club jest witamina E:

Witamina E w suplementach Coral Club
Kod Nazwa produktu Ilość w jednej kapsułce, tabletce, miarce
1501 24/7 Complex 15 IU
45960 Vitamin E 26 mg
211500 Daily Delicious coctails (25gr) 4,0 mg
91621 Omega 3/60 2 IU
17251 Over 30 (16gr) 40,15 mg
1199 Program 2 Colo-Vada Plus 20 IU
11691 Ultimate 20 IU
1180 Yummies 3 IU