1. Woda z CORAL-MINE: nawilża organizm, reguluje wymianę materii. Coral-Mine to produkt naturalny, wyprodukowany na wyspie Okinawa (Japonia) z głębinowych koralowców kamiennych. Szkielet koralowca to kompleks soli mineralnych, który działa pożytecznie na tarczycę człowieka, zwłaszcza soli wapnia i magnezu. W jedo skład wchodzą także potas, sód, żelazo, fosfor, siarka, krzem, chrom, mangan, cynk i inne pierwiastki. W interakcji z wodą minerały z soli przechodzą do wody i nadają jej pożyteczne właściwości. Dlatego Coral-Mine odgrywa bardzo ważną rolę w niedoczynności tarczycy i chorobie Hashimoto.
  1. H-500 - odkwasza organizm, nadaje energii, ma działanie antyoxydacyjne. H-500 zapobiega utlenianiu zdrowych komórek i przywraca w organizmie sprzyjające środowisko alkaliczne, suplement diety H-500 przyczynia się do poprawy odżywiania komórkowego oraz przemiany materii.
  2. OMEGA 3/60 (lub Shark Liver Oil)- szczególnie istotne stosowanie tych suplementów diety przy chorobie Hashimoto, Omega 3 zmniejsza stan zapalny wywołany przez chorobę autoimmunologiczną, suplementacja powinna skutkować obniżeniem poziomu przeciwciał antyTPO i antyTG, obniża poziom cholesterolu.
  3. SELEN jest konieczny do prawidłowej konwersji hormonów tarczycy (T4 do T3), zmniejsza stres oksydacyjny, do którego może dochodzić w chorobach tarczycy. Ten suplement diety firmy Coral Club okazuje nieocenioną pomoc w normowaniu pracy systemu immunologicznego.
  4. ZINC (Cynk) - podobnie jak selen, pomaga przekształcać T4 do T3, poprawia aktywność receptorów tarczycy zlokalizowanych wewnątrz komórek ciała.
  5. ULTIMATE - complex witaminowo-mineralny, naprz. B12 jest potrzebna do prawidłowej pracy enzymu, dzięki któremu powstaje T3, a witamina D reguluje pracę większości tkanek i układ odpornościowy, co jest niezwykle ważne w przypadku autoimmunologicznej niedoczynności tarczycy (Hashimoto).
    Uwaga! przy chorobie Hashimoto jod nie suplementuje się.