Człowiek – to wyjątkowy żywy ustrój.

Środowisko wewnętrzne organizmu to krew, limfa i płyn międzykomórkowy. To właśnie ono stanowi środek transportu dostarczający substancje odżywcze (białka, tłuszcze, węglowodany) do każdej komórki organizmu i usuwający produkty uboczne, które powstają w związku z funkcjonowaniem organizmu, czyli endotoksyny.
Jednocześnie na nasz organizm wpływają zewnętrzne czynniki środowiskowe. I przez skórę, błony śluzowe, drogi oddechowe oraz wraz z pożywieniem do naszego organizmu dostają się egzotoksyny.

 


Toksyny – krótko mówiąc– to substancje trujące, które przedostają się z zewnątrz lub powstają wewnątrz organizmu.

 

Egzotoksyny - szkodliwe substancje pochodzenia chemicznego i naturalnego, które przedostają się do organizmu ze środowiska zewnętrznego wraz z zanieczyszczonym powietrzem, nieczystą wodą pitną, niejakościowym pożywieniem, alkoholem, papierosami itp.

Najczęściej z egzotoksynami spotykamy się:

• w zatruciach pokarmowych (toksyny drobnoustrojów, azotany, azotyny, metale ciężkie itp.);
• przy oddychaniu powietrzem nasyconym szkodliwymi zanieczyszczeniami (np. w dużych miastach przemysłowych, podczas szkodliwych procesów produkcyjnych, na obszarach nieprzyjaznych pod względem ekologicznym, podczas palenia papierosów, przy wdychaniu substancji toksycznych zawartych w produktach chemicznych stosowanych w gospodarstwie domowym);
• przy spożywaniu alkoholu, zażywaniu leków.

Endotoksyny - substancje szkodliwe, które powstają w organizmie w związku z jego funkcjonowaniem. Przy czym zaznaczyć należy, że powstawanie endotoksyn i złogów odbywa się w sposób ciągły i niezauważalny: dzień po dniu, minuta po minucie, bez przerw i postojów.

Wszystko to prowadzi do tego, że z czasem endotoksyny nagromadzają się w organizmie w takich ilościach, że zaczyna on pracować z zakłóceniami i nie na pełną moc. W wyniku czego rozwijają się liczne poważne zachorowania: kamica nerkowa, choroby układu oddechowego, choroby sercowo-naczyniowe i choroby autoimmunologiczne, otyłość, a także alergie.


Szczególnie dużo endotoksyn gromadzi się w:
• zaburzeniach czynności jelitowych;
• dysbakteriozie;
• chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego;
• chorobach zakaźnych i wirusowych;
• zaburzeniach czynności nerek;
• chorobach przyzębia, dziąseł, zapaleniu dziąseł;
• alergiach;
• stresie itd.

Należy wiedzieć, że 80% toksyn jest rozpuszczalnych w wodzie, a 20% toksyn jest rozpuszczalnych w tłuszczach (tzn. toksyny rozpuszczają się w obecności lipidów).

W procesie wyprowadzania toksyn rozpuszczalnych w wodzie zaangażowane są, w pierwszej kolejności, nerki.


Toksyny rozpuszczalne w tłuszczach są wyprowadzane z organizmu przede wszystkim z udziałem wątroby - głównego narządu wspomagającego detoksykację organizmu, który "filtruje" krew ze złogów i toksyn.


Jeśli narządy te nie mogą poradzić sobie z wyprowadzaniem toksyn z organizmu, to co się dzieje?


Wówczas nagromadzone toksyny "migrują" do miejsc takich jak:
• skóra, włosy i paznokcie (w wyniku czego następuje rozwój chorób skóry, a włosy i paznokcie stają się zniszczone i łamliwe);
• uszy, nos, gardło, tchawica, oskrzela, płuca (co wywołuje obciążenie chorobami układu oddechowego, astmą, alergiami);
• kości, mięśnie, więzadła (wynikiem czego staje się odkładanie się soli, zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów) itp.
toksyny w organizmie czlowieka

Dlaczego tak się dzieje?


Po pierwsze, rozpuszczalne w tłuszczach toksyny często powstają na skutek nieprawidłowego funkcjonowania wątroby. Zaburzenia czynności wątroby prowadzą do tego, że naturalne wydalanie toksyn z organizmu jest zakłócone.
Nieprawidłowe funkcjonowanie nerek powoduje zatrzymanie w organizmie toksyn rozpuszczalnych w wodzie.


Po drugie, na powstawanie toksyn w organizmie wpływają liczne czynniki środowiskowe.


Po trzecie, na nagromadzenie się toksyn w organizmie wpływa wypijanie niedostatecznej ilości wody! Niestety, w naszym społeczeństwie nie wytworzyła się jeszcze kultura picia czystej i jakże pożytecznej dla organizmu wody. A przecież to właśnie wypijanie odpowiedniej ilości wody stwarza odpowiednie warunki do rozpuszczania i wyprowadzania z organizmu toksyn wraz z moczem i potem.


Powinniśmy wspomagać nasze organizmy poprzez stworzenie odpowiednich warunków, sprzyjających całkowitemu wyprowadzaniu toksyn, na dodatek we właściwym czasie. Innymi słowy, powinniśmy pracować na endoekologią własnego organizmu.


Wyróżnia się siedem etapów zanieczyszczenia organizmu przez toksyny i złogi:


1. Pozornie zdrowy człowiek zaczyna odczuwać ogólne zmęczenie. Jest to objaw rozpoczynającej się intoksykacji organizmu (zaburzenia snu, zmiany nastroju, bóle głowy, zmęczenie, rozdrażnienie - nerwowość).
2. Dochodzą bóle stawów i bóle mięśni całego ciała, które nie przechodzą po zażyciu środków przeciwbólowych.
3. Występuje kaszel, łzawienie oczu, przewlekły nieżyt nosa, wysypki skórne (łuszczyca, egzema, pokrzywka), świąd.
4. Pojawia się kamica nerkowa i żółciowa, mięśniaki, gruczolaki, torbiele, brodawczaki, polipy, zakrzepowe zapalenie żył.
5. Odnotowuje się choroby związane z uszkodzeniem tkanki łącznej narządów. Na przykład, choroby tętnic, żył i naczyń chłonnych.
6. Następują zaburzenia ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. W takich przypadkach nierzadko obserwuje się porażenia (paraliże), stwardnienie rozsiane, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, parkinsonizm.
7. Końcowemu stadium zanieczyszczenia organizmu towarzyszą nieodwracalne choroby związane z uszkodzeniem komórek i tkanek organizmu.


Przed toksynami nie możemy się ukryć ale jesteśmy w stanie sprawić, żeby przynajmniej jak najmniejsza ich ilość przedostawała się do naszego organizmu – wystarczy zamieszkać w niezanieczyszczonym środowisku naturalnym, prawidłowo i zdrowo się odżywiać oraz pić czystą wodę.
I, co najważniejsze, organizmowi należy koniecznie pomagać w pozbywaniu się produktów ubocznych związanych z jego funkcjonowaniem (endotoksyn), jak również egzotoksyn, wywołujących w konsekwencji wiele problemów zdrowotnych.

Co robić?


Regularnie naturalnie oczyszczać organizm z tokryn za pomocą „Coral Detox”.
coral detox


"Coral Detox" - podstawowy zestaw przeznaczony do skutecznej detoksykacji organizmu.
Program opiera się na pobudzeniu naturalnego procesu detoksykacji organizmu i stworzeniu warunków do odzyskania aktywnego działania własnych mechanizmów regulacyjnych.


Wynalazcami tego programu są małżonkowie dr n. med. Władimir Podchomutnikow, zasłużony lekarz Rosji, profesor i Olga Podchomutnikowa, kandydydat nauk medycznych, docent. Złoci Mistrzowie firmy Coral Club, autorzy unikalnego opracowania - programu Coral Detox, opartego na wiedzy i doświadczeniu w stosowaniu produktów firmy. (na zdjęciu).

Celem programu jest pomoc w usunięciu nagromadzonych w organizmie toksyn i wspomaganie w przywróceniu utraconych własnych mechanizmów regulacyjnych organizmu.

W skład zestawu wchodzą 4 produkty:


• "Coral Lecithin" (120 kapsułek)
• "Assimilator" (90 kapsułek)
• "H-500" (60 kapsułek)
• "Coral-Mine" (30 saszetek).

"Coral-Mine" – zestaw minerałów z naturalnego koralowca mający za zadanie poprawę jakości wody pitnej:
• zapewnia spożywanie zdrowej i wysokiej jakości wody;
• reguluje równowagę mineralną organizmu;
• optymalizuje czynności podstawowych układów i narządów;
• przyczynia się do wyprowadzenia z organizmu toksyn rozpuszczalnych w wodzie.

"H-500" - źródło energii, "paliwo" życia niezbędne każdego dnia:
• poprawia wydajność fizyczną i umysłową;
• przyspiesza proces powrotu organizmu do formy po obciążeniach fizycznych i umysłowych;
• chroni przed przedwczesnym starzeniem;
• pomaga neutralizować powstające w organizmie toksyny.

Proces wyprowadzania toksyn rozpuszczalnych w wodzie wspomagany jest przez mineralny zestaw do poprawy jakości wody pitnej "Coral-Mine" i przeciwutleniacz «H-500." Udowodniono, że woda wzbogacona w powyższe produkty w 90% wspomaga organizm w wyprowadzaniu toksyn rozpuszczalnych w wodzie oraz redukuje procesy niszczenia tkanki kostnej.


Do wyprowadzenia z organizmu toksyn rozpuszczalnych w tłuszczach stosuje się dwa biologicznie czynne suplementy diety - zawierający enzymy trawienne "Assimilator" i uniwersalny produkt "Coral Lecithin". Obydwa powyższe produkty można nazwać optymalnymi do stosowania: "Assimilator„ jako odpowiednio dobrany kompleks enzymów pochodzenia roślinnego z witaminami A i D, sprzyjający jakościowemu rozszczepieniu produktów pokarmowych i zmniejszający powstawanie toksyn, a "Coral Lecithin" - chroniący błony (membrany) komórkowe przed uszkodzeniem ze strony toksyn, pomagający skutecznie zneutralizować i wyprowadzić toksyny z organizmu.

"Assimilator" zawiera zestaw roślinnych enzymów (amylaza, celulaza, papaina, bromelaina, lipaza, laktaza), które to:
• przyczyniają się do jakościowego rozszczepienia białek, węglowodanów i tłuszczów w pożywieniu, co wpływa na zmniejszenie tworzenia się toksyn w organizmie;
• powodują lepsze przyswojenie białek poprzez rozszczepienie ich do aminokwasów;
• wspomagają jakościowe przyswajanie pożytecznych i odżywczych substancji;
• zapobiegają rozwojowi wzdęć i uczuciu ciężkości w żołądku.

"Coral Lecithin" to naturalne źródło fosfolipidów:
• zawiera lecytynę – podstawowy składnik wszystkich błon komórkowych (membran komórkowych) w organizmie, w tym błon komórkowych mózgu;
• chroni błony komórkowe przed uszkodzeniem ze strony toksyn;
• pomaga skutecznie neutralizować i wyprowadzać z organizmu toksyny rozpuszczalne w tłuszczach;
• przyczynia się do odbudowy komórek wątroby, uszkodzonych na skutek toksycznego działania alkoholu, nikotyny, leków, czy też niejakościowego pożywienia.

Obowiązkowym uzupełnieniem czterech produktów programu Coral Detox jest stosowanie błonnika pokarmowego wraz z pożytecznymi bakteriami.
Za godzinę przed snem, w celu stworzenia korzystnych warunków do namnażania zdrowej mikroflory, która odgrywa główną rolę w usuwaniu toksyn, zaleca się spożycie kolacji z dobrymi bakteriami: tzn. dowolnego zakwaszonego produktu mlecznego (np.. zsiadłe mleko, kefir) z probiotykami (Mega Accidophilus, SuperFlora) + produkt Coral Club z zawartością błonnika pokarmowego: "Spirulina", "Vegan Shake", "Coral AlfaAlfa, "Coral Chlorella", "Coral Burdock Root” (każdy z wyżej wymienionych produktów do wyboru).


"Coral Detox" – to holistyczne podejście, które zapewnia naturalne wyprowadzenie toksyn z organizmu, zdrowie komórek, aktywność i młodość na długie lata!


Zapraszamy również obejrzeć krótki filmik o tym, jak stosować „Coral Detox”.
{youtube}8-8bgatr9qE{/youtube}